עוד גיטרה שעפה… בדואר

הגיטרה הזאת נבנתה בעבודת יד בויאטנם. הלקוח שהביא אותה אלי לתיקון סיפר לי שהתאהב בגיטרה, אחרי שקנה אותה ישירות מהבונה –  ושלח אותה בדואר אליו הביתה בארץ.
כשפתח את האריזה גילה לתדהמתו שהגיטרה כנראה נפלה ונשברה לאורך סיבי הצד וגם נשברה בלוח הפנים.
מרוב אהבתו לגיטרה הוא לא וויתר עליה והכניס אותה לתיקון.

כפי שרואים בתמונה עמדו בפני  שני תיקונים נפרדים –

בתיקון שבר הצד גרמתי לעץ לחזור למקומו בשלבים קטנים, מכיוון שמדובר בעץ מכופף. ההדבקה נעשתה מקטעים-מקטעים בעזרת סוגים שונים של קליבות עם תוספת של חתיכות עץ שעיצבתי במדוייק לגיטרה, שלוחצות את העץ בכל מיני כיוונים כך שיחזור למקומו המקורי.

התיקון השני   – תיקון לוח הפנים –  כלל ישור, לחיצה והדבקה של הלוח למקומו המקורי. אח"כ עשיתי השלמה של חלקים שהיו חסרים בעזרת פורניר עץ בהיר. לסיום עשיתי תיקוני לקה לכל המקומות השבורים

התוצאה בסוף – הגיטרה מודבקת, נשמעת נהדר. ועכשיו יש לה צלקת אופי גדולה מאד לזכר השבר שהיה. הלקוח כבר לקח את הגיטרה והופיע איתה שבוע לאחר סיום התיקון, ונשבע שלעולם לא ישלח גיטרה בדואר….. 🙂

4 מחשבות על “עוד גיטרה שעפה… בדואר”

 1. ניר הלפרין

  אין לי מילים לתאר את מצב הגיטרה כשקיבלתי אותה. היא הייתה מרוסקת לגמרי… כולם כבר אמרו לי למסור אותה לילדים בשביל ל"ג בעומר הבא. אבל יותם עשה עבודת-אמן על שולחן הניתוחים והיום היא עומדת גאה בכל הופעה שלי איתה.
  יש בי אהבה והיא תנצח, אמרתי כבר…? 🙂

   1. יותם הרדוף | תתחבר לגיטרה שלך

    מאד תלוי איך שולחים את החבילה – במקרה הזה לא הייתה אחריות.

 2. זו באמת עבודת אמן מה שעשית,כשראיתי את השברים בתמונות לא חשבתי שאפשר לתקן-פשוט מדהימה העבודה שעשית,חבל רק שלא כתבת כמה עולה תיקון כזה,אני בהחלט הייתי מקבל התקף לב מהמחיר והלקוח לא ממש רציונאלי,בסך הכל לא מדובר במרטין נדירה ויקרה.

אשמח לתגובתכם כאן: