הגברה אקוסטית לגיטרה חשמלית

schaler piezo pick up

הפיתרון המושלם לגיטריסט המופיע שלא רוצה לסחוב איתו גיטרה אקוסטית או שסתם רוצה להנות מצלילי החשמלית האהובה שלו וצלילי אקוסטית בגיטרה אחת. פיקאפ הפיאזו (piezo), המותקן בדרך כלל מתחת לאוכף הגשר בגיטרות אקוסטיות, קולט את הצליל ישירות מרעידות המיתר ומתרגם אותו לאותות חשמליים. התוצאה היא ששומעים את צליל המיתר ממש!

ניתן להפוך את החשמלית לגיטרה היברידית ע"י החלפת גשר הגיטרה לגשר עם חיישני פיאזו מובנים בתוכו.

כמובן שהחלפת הגשר דורשת מספר שינויים קלים לגיטרה :

1.קידוח חור נוסף ליציאת PL נוספת שתשמש את הפיאזו בלבד, או החלפת היציאה הקיימת ליציאה סטריאופונית (יותר פופולרי…) שתשמש את שני הפיקאפים – הפיאזו והמקורי.

2.ישנם גשרי פיאזו שמגיעים עם פראמפ שמותקן בתוך חלל האלקטרוניקה של הגיטרה, אך אם אין מספיק מקום אז ייתכן ותידרש הרחבה של החלל.

3. מהגשר המיוחד יוצא חוט הנושא את הסיגנל מהפיאזו. חוט זה צריך להגיע לחלל האלקטרוניקה של הגיטרה. ישנן דרכים מגוונות להעביר את החוט. לעיתים יש לקדוח חור מיוחד לשם כך – תלוי בסוג הגיטרה.

קיים מגוון רחב של גשרים לשלל סוגי הגיטרות (סטראט, טלאקאסטר, לס פול וכו')

אפשר לבחור בין חברות כגון LR BAGGS, SCHALER, WILKINSON, FISHMAN  ועוד.

כמו כן מי שלא רוצה להחליף את כל הגשר ביחידה חדשה, ניתן למצוא מגוון של אוכפים בודדים להחלפה יחידנית (למשל של חברת Graphtech).

לסיום קבלו גיטרה מגניבה – Fender Acoustasonic Telecaster

בגיטרה הזו הלכו על קונספט אחר לגמרי- החליפו את פיקאפ הגשר של הטלקסטר בגשר אקוסטי לחלוטין עם פיקאפ פיאזו של פישמן, המחובר לפראמפ של פישמן שמדמה 4 מצבי מיקרופון שונים!

כתבכם מהשטח הוירטואלי,
מורנו נדב.

3 מחשבות על “הגברה אקוסטית לגיטרה חשמלית”

  1. יותם הרדוף | תתחבר לגיטרה שלך

   אור שלום,
   בדרך כלל אפשר להתקין סוויץ' כזה – אבל זה תלוי במערכת ובמה רוצים להשיג בזה. –
   כל מקרה לגופו 🙂
   יותם.

אשמח לתגובתכם כאן: