איך לטוס עם הגיטרה בלי שתישבר

לאחרונה גיליתי שיש סבירות לא מאד נמוכה שמי שטס במטוס עם גיטרה לוקח סיכון.
כשקיבלתי את SG הזאת לתיקון אחרי שנשברה בדרך מארה"ב לארץ, החלטתי לחפור בעניין ולתת לכם סידרה של טיפים על מנת לחסוך לכם סבל מיותר:)
שבר ראש 1

גיטריסטים מספרים שהגיטרות שלהם נפלו, הושלכו ע"י צוות הקרקע בשדה, נעלמו בין הטיסות ואפילו נגנבו מהמסוע של המזוודות! שמירה על מספר כללים פשוטים יכולים למנוע זאת –

1. תעדיפו לעלות עם הגיטרה למטוס!! עליה למטוס עם הגיטרה היא הדרך הבטוחה ביותר עבור הגיטרה. כמובן שצריך לבדוק מראש אם הדבר אפשרי ובאיזו אריזה ניתן לעלות למטוס. רוב החברות יעדיפו שתשלחו את הגיטרה במטען, בעיקר אם יש לכם קייס קשיח שתופס הרבה מקום. אני מכיר גיטריסט אחד שהתעקש (ואפילו הציע לשלם כסף…) רק שיתנו לו לעלות עם הגיטרה למטוס – וזה הצליח 🙂

2. אם בכל זאת אתם שולחים את הגיטרה למטען ודאו שיש לכם קייס ממש טוב וקשיח שמתאים לגיטרה שלכם.

3. הרפו את מתח המיתרים. מיתרים רפויים לוחצים פחות על הצוואר במיוחד בתנאי קור ולחץ אטמוספרי (כפי שיש בתא המטען של המטוס).

4.מלאו את החללים שיש בנרתיק עם בגדים כך שלגיטרה לא תהיה תזוזה בתוך הנרתיק. בעיקר יש ליצור תמיכה מתחת לראש של הגיטרה – זה האיזור הרגיש ביותר.

אורזים גיטרה לטיסה12אורזים גיטרה לטיסה

5. לפני הסגירה של הקייס כסו את כל הגוף בבד הכי עבה שאפשר (בתמונה רואים חולצת פלנל ארוכה) כדי ליצור הידוק והעדר תנועה של הגיטרה וגם ריפוד נוסף לכל הרכיבים.

חולצת פלנל

6. צרפו את הפרטים שלכם (שם,טלפון,כתובת,מייל – הכל באנגלית) במספר מקומות – למשל תג שם על הידית ועוד דף עם הפרטים בתוך הנרתיק. ניתן גם להדביק מדבקות עם הפרטים בספר מקומות על הקייס.

7. סמנו את הנרתיק כך שיראה חריג ובולט  – ככה אף אחד לא "יתבלבל" ויקח לכם את הגיטרה מהמסוע של המזוודות.

8. תעשו בירור לפני הטיסה מאיפה אוספים את הגיטרה – ברוב שדות התעופה יש איזור למטען חריג. ההמלצה היא לאסוף את הגיטרה לפני המזוודות האחרות.

9. במיקרים מסויימים אם לא נתנו לכם לעלות עם הגיטרה לתא הנוסעים, ניתן לבקש למסור את הגיטרה לפני העליה למטוס יחד עם העגלות של התינוקות. היתרון בזה הוא שהכלי שלכם נשאר קרוב אליכם עד הטיסה, ואתם מקבלים אותו חזרה מיד אחרי שאתם יורדים מהמטוס. עוד יתרון הוא שהגיטרה שלכם עוברת מיד אל יד ישר לתוך המטוס ולא במסוע יחד עם מזוודות וארגזים אחרים שעלולים לפגוע בה. כמובן שגם במקרה כזה עדיף קייס קשיח וכדאי לברר את האפשרות הזאת מראש.

ומה עם ה SG אתם שואלים?
היא תוקנה בהצלחה ומצלצלת מעולה.

גיבסון SG לפני אחרי

גיבסון SG לפני אחרי 23 מחשבות על “איך לטוס עם הגיטרה בלי שתישבר”

 1. הי יותם,

  קודם כל אחלה טיפ. תודה. מקווה שאזכור לקראת הנסיעה הבאה שלי לחול עם הגיטרה…

  חוצמיזה אתה משתמש יפה בערוץ של פייסבוק. אפשר ללמוד ממך.

  אבי

 2. אני חייב להוסיף, או בעצם להדגיש, שמבחינתי אין דבר כזה לשים גיטרה במטען!!! טסתי כבר הרבה מאוד טיסות עם גיטרה ולעולם לא הפקדתי אותה במטען. כולל טיסות לארה"ב עם טיסות קונקשיין וכל זה עם גיבסון לס-פול בתוך קייס קשיח. הנקודה לזכור היא שלא משנה מה אומרים לכם אתם פשוט צריכים להזכיר, לעצמכם ולצוות בשדה"ת, שהגיטרה שווה הרבה מאוד (גם אם לא כסף…) ושלחברות התעופה אין אפילו טיפת ביטוח על חפצים הנשלחים במטען!

  דבר נוסף, אם כבר עליתם למטוס ואין מקום בתאי האחסון יש בד"כ ארון מעילים למחלקת העסקים ואפשר לבקש להניח שם את הגיטרה.

  תזכרו: תהיו נחמדים ואמיתיים ויתייחסו אליכם בהתאם.

 3. תגובה לגיא- כל מילה נכונה!!! אני בעצמי שמתי גיטרה בארון מעילים כי היא היתה גדולה מידי לתא שמעל הראש!

אשמח לתגובתכם כאן: