מהם הכלים הדרושים כדי לעשות סט-אפ??

שאלה נפוצה בקרב הלקוחות שלי ובעיקר בקרב התלמידים שלי בקורסים של סט-אפ לגיטרה היא "מהם הכלים הדרושים לביצוע סט אפ מקצועי בגיטרה?"

כלים לסט אפ לגיטרה חשמלית

אז לכל השואלים הנה הרשימה :

1. כבל וטיונר טובים! כשעושים סט אפ לגיטרה מכוונים את הגיטרה המון פעמים אז כדאי שיהיו לכם כבל וטיונר לגיטרה שאתם סומכים עליהם. אני באופן אישי משתמש בטיונר של KORG דגם OT 120. ובכבל טוב של NEUTRIK.

2. מברגים מכל הגדלים ומכל הסוגים. כמובן שכשעובדים עם כלי עבודה טובים העבודה נעשית בהנאה גדולה יותר וגם התוצאה טובה יותר. אבל אם אין לכם תקציב גדול מידי, הייתי חוסך כאן ומשקיע במברגים טובים יותר בהמשך.

3. קאטר כדי לחתוך איתו מיתרים.

4. מנואלה – מאד חשוב!! כשיודעים איך קושרים נכון את המיתרים מגלים שמנואלה שעוזרת בסיבוב מפתח הכיוון זה דבר חיוני ביותר. בבית המלאכה יש לי לא פחות מ 5 מנואולות בכל מיני מקומות שיהיו בהישג יד תמיד, חלקן מחוברות למברגה מה שהופך אותן לנוחות במיוחד !

5. מפתחות אלן – אני ממליץ על מפתחות נפרדים אחד מהשני, ולא סט בצורה של אולר. חשוב להחזיק סטים במידות שונות, גם אינצ'י וגם מילימטרי. עדיף שיהיו לכם מספר מפתחות מאותו גודל, בעיקר מהמידות הקטנות כי הם נוטים להישחק.

6. שופינים לנאט – אלו שופינים המגיעים בעוביים שונים בהתאם לעובי המיתרים ואיתם אנחנו מעמיקים את החריצים בנאט. ניתן לקנות סטים של שופים בחניות שונות באינטרנט. המובילה מבין החנויות היא Stewart-macDonald – מומלץ לבקר באתר!!

7. מדיד לרדיוס. – עוזר לנו למדוד את רדיוס הצוואר. גם אותו ניתן לרכוש בStewMac ומי שרוצה להדפיס ולגזור יכול להוריד כאן

8. מגבר – בסט אפ חייבים לכוון את הפיקאפים וחשוב שיהיה מגבר גיטרה בסביבה. אני תמש במגבר SAMICK ישן ( כן, כן זה נכון 🙂  ) שהיתרון הגדול שלו זה שאין לו אופי בכלל, וזה מעולה לכיוון פיקאפים – מה שנכנס מהגיטרה זה מה שיוצא מהמגבר.

ישנם עוד כלים רבים שעושים את החיים בבית המלאכה קלים יתר – אבל בתור חבילה בסיסית זה ממש מספיק.
אתם מוזמנים לשלוח לי מייל או לכתוב תגובה לפירוטים נוספים.

*** רוצים לדעת לעשות סטאפ בעצמכם? הכנסו לכאן להמשך….

אם אתם רוצים לדעת עוד – לחצו על  סטאפ לגיטרה

אשמח לתגובתכם כאן: